Hotel All Seasons Kalavrita | Hotels Kalavrita | Accommodation Kalavrita Hotel in Kalavryta |
Πως θα φτάσετε
Από την Αθήνα: Η απόσταση είναι περίπου 191 χλμ. Μέσω της εθνικής οδού που συνδέει την Αθήνα με την Πάτρα. Στο ύψος του Διακοπτού (159οχλμ) στρίβετε από την Εθνική οδό προς Καλάβρυτα και Χιονοδρομικό Κέντρο.
Από την Πάτρα: Η απόσταση είναι περίπου 93χλμ. μέσω Διακοπτού και περίπου 79χλμ. μέσω Χαλανδρίτσας.
Από την υπόλοιπη Πελοπόννησο: Μπορείτε να έρθετε μέσω Τρίπολης (185χλμ. περίπου), Λεβιδίου και Κλειτορίας.
Τέλος μπορείτε να επιλέξετε τον σιδηρόδρομο μέχρι το Διακοπτό και μετά, επίσης με τον Οδοντωτό να φτάσετε στα Καλάβρυτα. Η βόλτα με τον «Οδοντωτό» διαρκεί περίπου 70 λεπτά.